Siostra Angela Musolesi gościem w murach AKSiM

9 maja w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu gościła s. Angela Musolesi, wieloletnia współpracowniczka oficjalnego egzorcysty watykańskiego śp. o. Gabriela Amortha.

Podczas jej przemówienia, studenci usłyszeli jak działają demony, gdzie najczęściej się pojawiają oraz jak modlitwa uzdrowienia może zdziałać cuda.

Demon nienawidzi nas oraz Boga, który jest nieskończoną radością. Demon uderza w nasz umysł – wskazała s. Angela Musolesi.

Działanie demona oddala nas od Bożej Opatrzności. Początkowo atakuje nasz umysł. Przykładem takiego zachowania jest zbyt duży problem z koncentracją bądź problemy z zapamiętywaniem.

Podczas uwalniania często słyszałam jak demony używają wulgaryzmów – dodała s. Angela.

My jako ludzie nie zdajemy sobie sprawy ile nasze słowa mają znaczenia. Bluźnimy bez namysłu, czy poddajemy się negatywnym emocjom, takim jak: zazdrość czy nienawiść. Te działania są dziełem demona, który wpływa na nasze życie i sprowadza na młodzież m.in. anoreksję czy bulimię.

Nie trzeba bać się demona, jeśli wewnątrz mamy Jezusa – wskazała w trakcie spotkania ze studentami AKSiM s. Angela. Nasz gość podkreślił rolę chrztu oraz innych sakramentów, które przeszkadzają demonowi. Kiedy coś się dzieje, w pierwszej kolejności warto udać się do konfesjonału, który jest pewną formą wyzwolenia.

Czasem poprawy nie widzimy od razu, musimy mieć wytrwałość i wierzyć w naszą drogę – dodała siostra.

Oddalenie się od Boga pozostawia przestrzeń, w której może pojawić się demon. Początkowo może nas zniewolić, aby później opętać. Siostra wspomniała o wpływie medytacji. Przypominała, że seanse spirytystyczne nie są zabawą. Ponieważ jeśli wzywamy demona, on się pojawia.

Początkowo medytacja transcendencyjna jest nieszkodliwa, jednak długotrwałe jej praktykowanie, bez Jezusa, wprowadzi nas w kontakt z nieprzyjacielem i oddali od Boga.

Siostra kontynuuje dzieło o. Gabriela Amortha. Na koniec swojego wystąpienia zacytowała jego słowa – „Modlitwa o uwolnienie nikomu nie zaszkodziła”. Nasz gość wystąpił również na antenie Radia Maryja oraz Telewizji Trwam podczas programu ,,Rozmowy niedokończone”.

Laura Wawrzyniak
Zespół prasowy AKSiM