Wizyta lektorki języka angielskiego w murach AKSiM

Prof. Stephanie Agatha Tomek, Amerykanka z Pensylwanii, która od lat pracuje w Universidad Panamericana UP campus Aguascalientes (Meksyk) jako nauczycielka języka angielskiego, w ostatnich dniach przybyła do Torunia w ramach programu wymiany akademickiej.

Współpraca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych z UP w Aguascalientes od lat przebiega bardzo dobrze, a dowodem tego jest rosnąca liczba wymiany akademickiej między instytucjami, dzięki programowi Erasmus+.

Stephanie Tomek jest profesorem etatowym na Universidad Panamericana Campus Aguascalientes w Meksyku. Od 11 lat mieszka w Meksyku, gdzie prowadzi różnorodne kursy z zakresu biznesu międzynarodowego, komunikacji i języka angielskiego. Bycie koordynatorką ds. międzynarodowych pozwala jej skupić się na promocji Aguascalientes wśród studentów i inwestorów zagranicznych. Kilka lat pracowała w programie Global Assessment Certific Programme we współpracy z organizacją ACT, obecnie koordynuje egzamin TOEFL dla wszystkich studentów tego uniwersytetu. Jej różnorodne doświadczenie zaczęło się od ukończenia Szkoły Kulinarnej na Uniwersytecie Indiana w Pensylwanii, po czym wróciła na studia z zakresu zarządzania biznesem, a obecnie posiada tytuł magistra zarządzania przedsiębiorstwem międzynarodowym na Uniwersytecie w Barcelonie. Jej pasją jest Meksyk i promocja jego możliwości na arenie międzynarodowej.

Tematy wykładów dla studentów AKSiM obejmowały kwestie:

1. American and Mexican cultural differences in business relations, how to forge successful working relationships
2. The unseen effects of foreign direct investment in Mexico
3. Global trade and the increase of nationalism, explore possibilities of trade between Mexico and Poland
4. Professional writing in passive voice for published material and email communication versus spoken
5. Safety concerns within Mexico’s borders and the impact they have on the country

W trakcie wizyty oczywiście odbyły się liczne spotkania z władzami uczelni. Ojciec Rektor dr Zdzisław Klafka, prof. AKSiM, wręczył okolicznościowy certyfikat oraz omówił możliwości przyszłej i pogłębionej współpracy.
Liczymy na dalsze dobre relacje! Dziękujemy programowi Erasmus+!

dr Krystian Chołaszczyński
Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej AKSiM Toruń (PL TORUN04)