Wizyta przedstawicieli tureckiego Uniwersytetu Biruni w Stambule

Przedstawiciele Biruni University w AKSiM

Bieżący tydzień to kolejny, bardzo intensywny okres pod względem wydarzeń o charakterze międzynarodowym. W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu gościmy przedstawicieli Biruni University.

Z wizytą, w ramach programu Erasmus+, przybyła Pani Özlem Özcan, która odpowiada za sprawy administracyjne. Opowiedziała o możliwościach rozwoju na Uniwersytecie Biruni, omówione zostały również przyszłe formy współpracy.

Uniwersytet Biruni w Stambule jest uważany za jeden z najlepszych medycznych ośrodków akademickich w Turcji. Każdego roku kształci kilka tysięcy przyszłych medyków, pielęgniarzy oraz osoby odpowiedzialne za doskonalenie metod leczenia.

W tej materii widać możliwość współpracy. AKSiM prowadzi od lat m. in. studia kształcące przyszłe pielęgniarki i pielęgniarzy. Omówiono podczas spotkań możliwości praktyk w akademickim szpitalu dla Naszych Studentów, w ramach wspaniałego programu Erasmus+.
Opiekę nad zagranicznymi gośćmi roztoczyli: dr Krystian Chołaszczyński (kierownik Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej, wykładowca) oraz dr Jan Wiśniewski (koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, wykładowca).
Doszło też do ważnego spotkania Pani Özlem Özcan z JM o. dr. Zdzisławem Klafką, prof. AKSiM, Rektorem Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych. Podczas rozmowy skupiono się nad możliwością pogłębienia przyszłej współpracy.

Wszystko było możliwe dzięki programowi Erasmus+!