Uroczyste rozdanie certyfikatów praktykantom z Uniwersytetu Preszowskiego (Słowacja)

Już po raz kolejny gościliśmy studentów z zaprzyjaźnionego Wydziału Grekokatolickiego Uniwersytetu Preszowskiego. Jest to efekt współpracy między Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu a Biurem Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych.

Przez ostatnie dwa miesiące w siedzibie RODM Toruń swoje praktyki realizowało czterech ukraińskich studentów, którzy studiują europeistykę na Wydziale Grekokatolickim Uniwersytetu Preszowskiego. Ich przyjazd był możliwy dzięki programowi Erasmus+.

Studenci podnieśli swoją wiedzę oraz kompetencje dzięki licznym wykładom, warsztatom oraz debatom organizowanym przez toruński Ośrodek. Jednakże wraz z końcem wakacji studenci musieli wrócić do swojej macierzystej uczelni.

Pożegnania są zawsze smutne. Podczas ostatniego spotkania studenci otrzymali oficjalne certyfikaty oraz dokumenty potwierdzające zrealizowanie programu praktyk. Opiekunem studentów był dr Jan Wiśniewski (koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu). Natomiast za bieżącą kontrolę prac odpowiadała Pani Julia Buchholz. Wszyscy mieli nadzieję, że niedługo znów będzie okazja do spotkania.

Życzymy im wszystkim powodzenia w nowym roku akademickim.