Polsko-kosowskie dyskusje o bieżących sprawach

Polsko-kosowskie dyskusje o bieżących sprawach

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademia Nauk Stosowanych oraz Universum International College w Prisztinie (Kosowo) współpracują już od wielu lat. Efektem tej współpracy jest wymiana akademicka realizowana z sukcesem. W ostatnich dniach mieliśmy kolejny przykład świetnych relacji: do Torunia zawitali dwaj przedstawiciele kosowskiej uczelni.

W ramach współpracy i na zaproszenie przybyli: Alejtin Berisha oraz Ardit Berisha. Nie tylko spotkali się z przedstawicielami władz toruńskiej uczelni ale przeprowadzili również wykłady i warsztaty dla uczestników Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowych i Dyplomacji realizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

Prof. Alejtin Berisha jest wykładowcą, kierownikiem uniwersytetu i przedsiębiorcą; Prezydentem i dyrektor generalny UNI – Universum International College – wspieranym przez Uniwersytet Stanowy Arizony, najbardziej międzynarodową i innowacyjną uczelnię w Europie Południowo-Wschodniej z około 5500 studentami, a także założycielem fińskich szkół International (FSI), innowacyjnej i przełomowej sieci i koncepcji szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Alejtin wykłada przedsiębiorczość, innowacje i zarządzanie szkolnictwem wyższym na kilku uniwersytetach na całym świecie i był liderem zespołu krajowego ds. Globalnego Monitorowania Przedsiębiorczości (GEM). Interesuje się z jednej strony przedsiębiorczymi uniwersytetami i przyszłością pracy, a z drugiej strony budowaniem ekosystemu przedsiębiorczości. Alejtin studiował na University of Bath w Wielkiej Brytanii (zarządzanie szkolnictwem wyższym), University of Sussex w Wielkiej Brytanii (magister ekonomii politycznej) i South East European University (licencjat z administracji biznesowej) w Macedonii.

Prof. Ardit Berisha ma ponad 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu edukacją i szkolnictwem wyższym. Jest obecnym koordynatorem kampusu w UNI – Universum International College, wspieranym przez Arizona State University i oddelegowanym superintendentem w Universum K12 Schools. Wcześniej Ardit przez 10 lat pełnił wiele ról w Universum, w tym był szefem administracji i szefem ds. pomocy studenckiej. Ardit uzyskał tytuł magistra z zakresu reklamy i public relations na Uniwersytecie w Sheffield w Wielkiej Brytanii oraz tytuł licencjata z zarządzania na Uniwersytecie w Prisztinie w Kosowie.

Specjalnie dla w wyjątkowej debacie o Kosowie, szkolnictwie wyższym i kulturze.

Zapraszamy!