Debata z udziałem dr Büşra Sönmez z Uniwersytetu Ankara Hacı Bayram Veli

Debata z udziałem dr Büşra Sönmez z Uniwersytetu Ankara Hacı Bayram Veli

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych mieliśmy przyjemność gościć Büşrę Sönmez, wykładowcę z Turcji.

Choć obecnie mieszka w tureckiej stolicy, Ankarze, jej serce i korzenie są w Izmirze, urokliwym mieście nad Morzem Egejskim.

Dr Büşra Sönmez to absolwentka Wydziału Handlu i Turystyki, gdzie zdobyła umiejętności na poziomie licencjatu. Kolejnym krokiem w jej edukacji było uzyskanie tytułów magistra oraz doktora na Wydziale Komunikacji, na kierunku Public Relations and Publicity.

Obecnie, jako asystentka naukowa, doktor na Uniwersytecie Ankara Hacı Bayram Veli na Wydziale Komunikacji, skupia swoje badania głównie wokół kultury mediów. Szczególnym zainteresowaniem darzy ideę mediatyzacji. W ramach studiów doktoranckich skupiła się na analizie Mediatyzacji Polityki w Turcji, przeprowadzając wywiady z członkami Wielkiego Zgromadzenia Narodowego Turcji oraz przedstawicielami prasy parlamentarnej.

Ponadto, Büşra jest wykładowcą na takich kierunkach, jak Public Relations and Publicity czy Dziennikarstwo. Jej osobiste zainteresowania w obszarze języków programowania sprawiły, że prowadzi również zajęcia powiązane z informatyką. Uczy języków programowania Front-end oraz projektowania stron internetowych. Mogła być naszym gościem dzięki wieloletniej współpracy pomiędzy naszymi uniwersytetami i programowi Erasmus+.

Zapraszamy do obejrzenia specjalnego wykładu!

Paweł Łagoda