Debata online: Irak współczesny z perspektywy naukowców akademickich

Debata online: Irak współczesny z perspektywy naukowców akademickich

W dniach 10-14 lipca 2023 r. gościliśmy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu niezwykłych ekspertów z zaprzyjaźnionego uniwersytetu.

Katolicki Uniwersytet w Erbilu położony jest na terenie Kurdyjskiego Regionu Autonomicznego w Iraku. Już od lat toruńska uczelnia oraz jednostka w irackim Erbilu współpracują na polach dydaktycznym i naukowym. Nawet pandemia nie powstrzymała świetnej współpracy.

Kooperacja możliwa jest dzięki niezwykłemu programowi Erasmus+, który tworzy sieć społeczności akademickich na całych świecie.

Wizyta przedstawicieli Katolickiego Uniwersytetu w Erbilu możliwa była dzięki programowi Erasmus+, a także współpracy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (Biuro Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej; Biuro Projektów Europejskich) z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Toruniu.

Pan Reben Kurda jest pracownikiem Biura Współpracy Międzynawowej w Erbilu oraz koordynatorem programowym. Przybył na zaproszenie AKSiM oraz RODM Toruń, które zorganizowało dla niego cyk szkoleń w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji.

Natomiast Pan Prof. Ramyar Jamal jest akademickim wykładowcą w Iraku, zajmujący się takimi kwestiami jak globalizacja, polityka historyczna, czy analizy politologiczne.

Specjalnie dla Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji i programu Erasmus+ przeprowadziliśmy specjalną debatę. Całość nagraliśmy specjalnie dla Państwa!

Poniżej fotorelacja oraz link.

Zapraszamy!