W naszej Bibliotece

Fides, Ratio et Patria. Studia Toruńskie 12/2020. Kardynał Stefan Wyszyński i Kościół katolicki w czasach zniewolenia.

Polecamy półrocznik naukowy pt. „Fides, Ratio et Patria. Studia Toruńskie” wydawany przez AKSiM. Niniejsze wydanie zostało w całości poświęcone błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

Fides, Ratio et Patria. Studia Toruńskie 13/2020 W walce o wolność i zachowanie Niepodległości.

Polityka gospodarcza w niestabilnym otoczeniu – dylematy i wyzwania red. nauk. Mateusz Kaleta, Maria Laska, Dorota Zuchowska, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Kolejna propozycja wydawnictwa WSKSiM to pokonferencyjne wydanie referatów wygłoszonych podczas konferencji „Współczesne wyzwania polityki gospodarczej” zorganizowanej w AKSiM we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Autorzy podjęli naukową refleksję nad istotnymi problemami polityki gospodarczej w niestabilnym otoczeniu z perspektywy globalnej i kajowej oraz w odniesieniu do konsekwencji spowodowanych pandemią COVID-19.

Wśród autorów poszczególnych rozdziałów w tej publikacji można znaleźć wykładówców i absolwentów AKSiM m. in. studiów podyplomwych „Polityka gospodarcza, finanse i bankowość” realizowanych we współpracy z NBP w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Transhumanizm. Retiarius contra secutor. Tom II Nauka i technologia. – Grzegorz Osiński, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Toruń 2021.

Przedstawiamy kontynuację publikacji Transhumanizm. Retiarius contra secutor autorstwa dr. Grzegorza Osińskiego wykładowcy Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jak czytamy we wstępie jest to „próba odszukania przyczyn, które spowodowały powstanie koncepcji ulepszania człowieka, prowadzące wprost do teoretycznego stanu osobliwości singularity, kiedy to osiągniemy technologiczną możliwość transferu ludzkiego umysłu do maszyny”. Wszystkich zaintersowanych tematem transhumanizmu i chcących poszerzyć swoją wiedzę zachęcamy do zapoznania się z tą nowością wydawniczą.

Godni synowie naszej ojczyzny. Tom III Wydawnictwo Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Fundacja Lux Veritatis, Toruń 2022

Już dostępny III tom zbioru świadectw „Godni synowie naszej ojczyzny”. Świadectwa nadesłane na apel Radia Maryja w latach 1998-2015 dotyczą ratowania Żydów w czasie Holokaustu podczas okupacji niemieckiej w Polsce w trakcie II wojny światowej. Książka zawiera 12 świadectw przybliżających sylwetki bohaterów i obrazujących ich heroizm. „Słowa uczą, przykłady pociągają” a w tej publikacji można znaleźć same wyjątkowe przykłady niezwykłej dobroci, poświęcenia i prawdziwego człowieczeństwa.