Dr D. Żuchowska: AKSiM w Toruniu zapewnia zdobycie wiedzy i nowych umiejętności

Nie ma innej takiej uczelni, jak Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, która zapewnia nie tylko zdobycie wiedzy, nowych umiejętności pod okiem specjalistów, ale także przygotowuje od strony wykształcenia integralnego. Jeśli chcemy zapewnić miejsce bezpiecznego rozwoju i wzrastania dla naszych dzieci, to przepięknie położone AKSiM z własnym hotelem akademickim jest bardzo dobrym wyborem – podkreśliła dr Dorota Żuchowska, prof. Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, na antenie Radia Maryja w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia”.

W ostatnim czasie w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się egzaminy dyplomowe na różnych kierunkach oraz na różnych poziomach studiów. Dr Dorota Żuchowska zaznaczyła, że „studenci prezentowali bardzo wysoki poziom swoich prac dyplomowych przygotowanych pod okiem doświadczonych promotorów”.

– Było to duże święto w uczelni. Jej mury opuszczają kolejne roczniki absolwentów. Jest to duża radość dla nas, że cały cykl kształcenia, który rozpoczyna się od momentu rekrutacji do AKSiM, po trzech lub pięciu latach kończy się tym, że na rynek pracy wychodzą absolwenci ukształtowani, przygotowani do podjęcia zadań, jakie czekają ich w przyszłej pracy zawodowej – powiedziała dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Komunikacji Multimedialnej.

Prof. Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu opowiedziała też o egzaminach dyplomowych na kierunku pielęgniarstwo, które uczelnia przeprowadziła po raz drugi. Do egzaminu podchodziły studentki trzeciego roku. Musiały one zmierzyć się z wielostopniowym egzaminem.

– Najpierw egzamin teoretyczny w siedzibie uczelni z całości studiów. Potem nastąpiło losowanie oddziałów i egzaminy praktyczne na tych oddziałach. (…) Serdecznie dziękuję wszystkim osobom ze szpitala, szczególnie pielęgniarkom koordynującym na oddziałach, które umożliwiły przeprowadzenie egzaminów w bezpośrednim kontakcie z pacjentem, bo studentki losują poszczególne przypadki, mają kontakt z prawdziwymi pacjentami. One przygotowują proces pielęgnowania i cały dzień wykonują różne czynności. To szczególne doświadczenie – zaznaczyła dr Dorota Żuchowska.

– Po egzaminach praktycznych był moment obrony prac dyplomowych. Po tych trzech etapach pielęgniarki ukończyły studia licencjackie i mogą pójść do pracy albo kontynuować kształcenie na studiach magisterskich, które nasza Akademia ma również w swojej ofercie – dodała.

Akademia Kultura Społecznej i Medialnej otworzyła rekrutację, która aktualnie odbywa się na dwóch wydziałach – na Wydziale Nauk Społecznych i Komunikacji Multimedialnej oraz na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu. Proponowana przez uczelnię oferta cały czas jest poszerzana.

– Na Wydziale Nauk Społecznych i Komunikacji Multimedialnej są takie kierunki, jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna, politologa, informatyka medialna, informatyka inżynierska i jednolite studia magisterskie na kierunku prawo. Natomiast na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu prowadzimy rekrutację na kierunek lekarski. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia mamy tutaj limit 60 miejsc. Prowadzimy także nabór na studia na kierunku pielęgniarstwo zarówno w trybie stacjonarnym, jak i stacjonarnym dla osób pracujących. (…) Ruszyła także rekrutacja na studia podyplomowe – poinformowała profesor AKSiM.

Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Komunikacji Multimedialnej przedstawiła jedną z nowości, jaka pojawiła się na toruńskiej uczelni. Chodzi o propozycję czterosemestralnych studiów podyplomowych na kierunku logopedia ogólna.

– To propozycja dla osób, które mają przygotowanie pedagogiczne i chciałyby uzupełnić swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności pracy jako logopeda, żeby podjąć zatrudnienie w szkołach i placówkach wychowawczych, ale jest to również propozycja dla osób bez przygotowania pedagogicznego, które chciałyby zdobyć uprawnienia i pracować jako logopeda w placówkach medycznych. (…) Zajęcia prowadzą nie tylko pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, specjaliści od emisji głosu, ale także lekarze czy specjaliści od anatomii i fizjologii człowieka – wyliczała.

Dr Dorota Żuchowska została zapytana o to, co wyróżnia Akademię Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na tle innych polskich uczelni?

– Nie ma innej takiej uczelni, jak AKSiM, która zapewnia nie tylko zdobycie wiedzy, nowych umiejętności pod okiem specjalistów, ale także przygotowuje od strony wykształcenia integralnego. (…) Jeśli chcemy zapewnić miejsce bezpiecznego rozwoju i wzrastania dla naszych dzieci, to przepięknie położone AKSiM z własnym hotelem akademickim jest bardzo dobrym wyborem – zaznaczyła profesor AKSiM.

Rekrutacja do Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbywa się online. Wszystkie informacje na ten temat można znaleźć [tutaj].
Audycję z udziałem dr Doroty Żuchowskiej dostępna jest do odtworzenia [w tym miejscu].

radiomaryja.pl