Poświęcenie sztandaru Akademii Kultury Społecznej i Medialnej

16 października w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II miały miejsce uroczystości związane z rocznicą wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Poświęcono też nowy sztandar Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Wydarzenie otworzył o. Grzegorz Moj CSsR. Nawiązał do postaci Papieża Polaka. Podkreślił, że na uroczystości obecni są przedstawiciele Lasów Państwowych na czele z Józefem Kubicą, Dyrektorem Generalnym, członkowie NSZZ „Solidarność” oraz Bractwo Św. Jana Pawła II.
Następnie została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego. W wygłoszonej homilii podkreślił, że odczytane lekcje odnoszą się do obecnych czasów. Nawiązał do słów św. Jana Pawła II: „Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”.

– Jak aktualne są te słowa i dziś – zaznaczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki.
Dodał, że Kościół już nie raz ocalił serca ludzi w zniewolonych państwach. Metropolita lwowski zwrócił też uwagę na sytuacje, które miały miejsce przed wyborami parlamentarnymi 15 października 2023. Stwierdził, że wśród ludzi występuje zbyt dużo napięć, zamiast racjonalnego podejścia do życia. Wszystko przez to, że w ostatnim czasie emocje w głównej mierze wpływają na podejmowane decyzje.

– Niech Bóg zacznie nam królować – tymi słowami metropolita lwowski zakończył wygłoszoną do zgromadzonych Homilię.
Przed błogosławieństwem nastąpiło uroczyste poświęcenie nowego sztandaru Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Symbolikę kolorów i elementów na nim umieszczonych wyjaśnił o. Grzegorz Moj CSsR. Ks. abp Mieczysław Mokrzycki, a następnie o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, ucałowali poświęcony sztandar Uczelni na znak szacunku.

Zespół Prasowy AKSiM
Krzysztof Brauer