Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych

7 czerwca w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpocznie się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Komunia z Jezusem Chrystusem”. Spotkanie zakończy się 9 czerwca.

W dniach 7-9 czerwca 2022 roku w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpocznie się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Komunia z Jezusem Chrystusem”.

8 czerwca są przewidziane wykłady, dyskusje oraz spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach spotkania głos zabiorą między innymi ks. dr hab. Andrzej Kiciński, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego https://www.kul.pl/11.html, który podejmie temat „Dyrektorium o Katechizacji a przygotowanie do I Komunii Świętej”. Wykład wygłosi także ks. dr Andrzej Kowalski, proboszcz parafii w Toruniu, który poruszy temat „Parafia – Ewangelizacja – Dyrektorium”.

Po serii wykładów uczestnicy Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych udadzą się na Stare Miasto, aby wspólnie uczestniczyć we Mszy świętej w Katedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz toruński.

9 czerwca Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych rozpocznie się Mszą świętą w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Wojciech Osiala, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Następnie uczestnicy spotkania wspólnie będą debatować nad informacjami, które przedstawi Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski oraz Biuro Programowania Katechezy W ramach wydarzenia ks. Marek Studenski poruszy temat „Tygodnia Wychowania”, jako inicjatywy Kościoła w Polsce.

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych zakończy się 9 czerwca.

Emilia Augustynowicz