Wyjazd z wykładami do NUST w Windhoek… 

Wyjazd z wykładami do NUST w Windhoek… 

Współpraca Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych z Namibijskim Uniwersytetem Nauki i Techniki w Windhoek już od wielu lat trwa i nabiera rozpędu. 

W 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć trzech wykładowców, jak również z wykładami mogliśmy wysłać Naszą Panią Prodziekan, dr Ilonę Nowosad. W listopadzie zaś z wykładami udali się kolejni przedstawiciele AKSiM. Było to możliwe dzięki programowi Erasmus+. 

Celem wizyty w zaprzyjaźnionej uczelni były nie tylko wykłady, ale również przedyskutowanie możliwości pogłębionej współpracy na kierunkach, które są zbieżne: informatyka, dziennikarstwo oraz politologia. Podjęto rozmowy odnośnie zainicjowania Polsko-Namibijskiej Komisji Doskonałości Kształcenia Dziennikarzy oraz wspólnych studiów licencjackich i magisterskich na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Docelowo planujemy zainicjować podwójne dyplomowanie w przeciągu najbliższych trzech lat. 

W skład delegacji AKSiM wchodzili: prof. Zbysław Dobrowolski (wykładowca, specjalista z zakresu zarządzania i audytu), mgr Przemysław Pawlak (kierownik biura projektów europejskich, wykładowca z zakresu zarządzania projektami) oraz dr Krystian Chołaszczyński (wykładowca z zakresu geopolityki, kierownik Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej, koordynator programu Erasmus+). 

Poniżej fotorelacja!

Erasmus+! Dziękujemy!

dr Krystian Chołaszczyński