Upamiętnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Upamiętnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki
26 października społeczność Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wzięła udział w tradycyjnym wyjeździe do Górska. To właśnie w tym miejscu 39 lat temu bł. ks. Jerzy Popiełuszko został uprowadzony.

 

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych takich jak „Z dawna Polski Tyś Królową” i „Ojczyzno ma” pod pomnikiem upamiętniającym porwanie ks. Jerzego, który znajduje się w lesie przy drodze łączącej Toruń z Bydgoszczą.

 

– Bł. ks. Jerzy Popiełuszko wiedział, że w tym świecie potrzebna jest obecność Boga – zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR, prof. AKSiM – rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

Dodał, że świat potrzebuje świadectwa wiary, szczególnie ludzi młodych, którym niezłomny kapelan był bardzo bliski. Wspomniał, że bł. ks. Jerzy Popiełuszko nie kłaniał się światu, ale głośno głosił mu Chrystusa, a jego zbrodnią było to, że sprowadzał ludzi na modlitwę.

 

Podkreślił, że Męczennik obecnie przychodzi nam na pomoc i mówi do naszych serc, abyśmy nie lękali się żadnych ucisków czy systemów, i że tylko Ewangelia Chrystusa prawdziwie porządkuje życie oraz pokazuje cel bycia człowiekiem.

 

Studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej złożyli pod pomnikiem białe i czerwone róże, po czym nastąpił czas wspólnej modlitwy.

 

Zespół Prasowy AKSiM
Julia Pisiewicz