Spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych ze studentami programu Erasmus+ w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych ze studentami programu Erasmus+ w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Dnia 5 czerwca 2023 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Do Torunia, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, przybyły przedstawicielki Ministerstwa Spraw Zagranicznych MSZ.

Wicedyrektor Akademii Dyplomatycznej MSZ, Pani Marta Zielińska-Śliwka oraz była konsul generalna, pracownik Akademii Dyplomatycznej MSZ, Karolina Cemka, miały okazję spotkać się z młodzieżą z województwa kujawsko-pomorskiego i przeprowadzić prelekcję o meandrach pracy dyplomaty. Tematyka wielce interesowała młodych ludzi: w końcu, kto nie chciałby zostać ambasadorem….

Przedstawicielki polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych również miały okazję spotkać się z zagranicznymi studentami, którzy przyjechali do Polski na studia, w ramach programu wymiany Erasmus+.

Wśród studentów przebywających obecnie w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych byli reprezentanci Gruzji, Ukrainy, Turcji, Egiptu oraz Hiszpanii.

Spotkanie było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej (Program Erasmus+) Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych.

Za organizację spotkania odpowiadali: dr Jan Wiśniewski (koordynator Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu) oraz dr Krystian Chołaszczyński (zastępca koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu, kierownik Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej /Program Erasmus+/ Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych).

Dziękujemy!

Poniżej fotorelacja!