KOMUNIKAT O. REKTORA

Drodzy Studenci, Wykładowcy i Pracownicy AKSiM w Toruniu!

Zapewne do większości z Was dotarła wczoraj późnym wieczorem smutna wiadomość
o śmierci naszego Wykładowcy Pana prof. Grzegorza Osińskiego. Jego nagłe odejście do Domu Ojca jest dla nas wszystkich mocnym doświadczeniem ludzkiego przemijania i chwilą zatrzymania się przed faktem, że tracimy kogoś, kto tyle dobra wniósł do naszej społeczności akademickiej. Nie tak dawno przecież w związku z inauguracją nowego roku akademickiego w uznaniu zasług naukowych, dydaktycznych i organizacyjnych oraz w podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz naszej uczelni otrzymał nominację na stanowisko prof. AKSiM. Jako ludzie wierzący w życie wieczne dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar życia prof. Grzegorza Osińskiego i za to wszystko czym nas ubogacił. Małżonce i Córkom składamy nasze chrześcijańskie wyrazy współczucia i zapewniamy o naszej bliskości w tej trudnej chwili. Wierzymy, że śp. prof. Grzegorz Osiński, który wiernie służył Bogu i ludziom na tej ziemi, ogląda teraz piękne i miłosierne oblicze Boga twarzą w twarz.

Pragnę wszystkich poinformować w imieniu własnym i władz uczelni, że najbliższy czwartek będzie Dniem Żałoby w AKSiM w Toruniu, wolnym od zajęć dydaktycznych.

Program Uroczystości pogrzebowych śp. prof. Grzegorza Osińskiego 22.12.2022r.:

Akademicka Kaplica Zawierzenia (Kampus Akademicki, ul. Droga Starotoruńska 3):

godz. 10.00 pożegnanie Zmarłego przez studentów i współpracowników.

Kościół parafialny pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu (ul. Szczecińska 38):

godz. 11.30 Różaniec

godz. 12.00 Msza Święta Żałobna

Zapraszam do aktywnego udziału w tych uroczystościach pogrzebowych. Naszą modlitwą
i obecnością pragniemy wypraszać dar Nieba dla śp. prof. Grzegorza Osińskiego i być wsparciem dla najbliższej Rodziny pogrążonej w bólu i żałobie.

Niech słowa samego Jezusa Chrystusa budzą w nas postawę ufności i wiary w życie wieczne w Bogu:

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. J 11,25

Z modlitwą,
o. Zdzisław Klafka
Rektor AKSiM