W AKSiM zakończyło się spotkanie partnerstwa strategicznego RIPEC

W AKSiM zakończyło się spotkanie partnerstwa strategicznego RIPEC

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu od środy, 27 kwietnia 2022 r., trwało trzydniowe spotkanie w ramach projektu Research for Innovative Practices in emergency management of Erasmus Community (RIPEC). Spotkanie przedstawicieli zakończyło się w piątek, 29 kwietnia 2022 r.

W środę w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęło się spotkanie w ramach partnerstwa strategicznego RIPEC. Grupa przedstawicieli z całego świata rozmawiała między innymi o realizowaniu projektów międzynarodowych w sytuacjach kryzysowych.

„Okres pandemii koronawirusa, obecna sytuacja na Ukrainie poskutkowały tym, że gros międzynarodowych projektów zostało wstrzymanych. Projekt RIPEC realizowany jako akacja druga, czyli partnerstwa strategiczne w ramach programu Erasmus+, to jest projekt, który ma za zadanie badanie możliwości realizowania różnego rodzaju projektów międzynarodowych, gdy przekraczanie granicy nie jest możliwe” – zwrócił uwagę dr Krystian Chołaszczyński, dyrektor Biura Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Do Torunia przybyli przedstawiciele między innymi z Czech, Grecji, Włoch oraz Hiszpanii. Wielu z nich było po raz pierwszy w Polsce i Toruniu.

„Jestem po raz pierwszy w Polsce i jestem wdzięczna toruńskiej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, że przyjęli mnie i dali mi możliwość poznania tego kraju, o którym – powiem szczerze – niewiele wiem” – zaznaczyła uczestniczka spotkania partnerstwa strategicznego RIPEC.

W piątek przedstawiciele państw partnerstwa strategicznego RIPEC mieli możliwość poznania historii Torunia. Spacerowali Toruńską Starówką, odwiedzili Dom Mikołaja Kopernika oraz uczestniczyli w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika.

Zespół Prasowy AKSiM
Emilia Augustynowicz

fot. Mateusz Kacpura