Razem służymy Bogu i Kościołowi – w Toruniu trwa spotkanie kół i biur przyjaciół Radia Maryja

Razem służymy Bogu i Kościołowi – w Toruniu trwa spotkanie kół i biur przyjaciół Radia Maryja

Wspólna modlitwa, spotkania z ojcami posługującymi w Radiu Maryja, wykłady, świadectwa, wymiana doświadczeń i rodzinna atmosfera. W murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa doroczne spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja.

Razem służymy Bogu i Kościołowi!

Z różnych zakątków naszego kraju do Torunia przybyli sympatycy Radia Maryja, którzy na co dzień ewangelizują w swoich małych lokalnych ojczyznach. Tegoroczne spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja zainaugurowała Msza św., sprawowana w toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Przewodniczył jej dyrektor i założyciel katolickiej rozgłośni, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Jan Paweł II jest z nami. Jemu zależało na ewangelizacji, na radiu. Mówił: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję, że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”. Poszedł pod prąd wszystkich przeciwników. On bardzo zachęcał. I my jesteśmy tymi najbliższymi, którym zależy na Radiu Maryja, na ewangelizacji – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Działalność w Biurach i Kołach Przyjaciół Radia Maryja to wielka radość. A doroczne Spotkanie Kół i Biur w Toruniu to wspaniałe doświadczenie – wskazują uczestnicy inicjatywy.

– Od początku Radio jest naszym przyjacielem i uniwersytetem intelektu oraz takim oddechem na świat. Możemy się dowiedzieć tego, czego nie wiemy z innych mediów, możemy się uczyć miłości do każdego człowieka, żeby w każdym zobaczyć Pana Boga – zaznacza Jadwiga Paduch z parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego i św. Marii Małgorzaty Alacoque w Łodzi.

– Przede wszystkim umacniamy się w tej grupie, która jest, to są świadectwa autentyczne, to jest taki ewangeliczny siew. Jesteśmy tymi siewcami. I takie spotkanie daje nam to, że powinniśmy to robić – nie, że to jest do zapomnienia, do zaniechania, tylko do rozwijania. Daje to satysfakcję i sobą zaświadczamy, że warto; po prostu uczymy się jedni od drugiego – mówi Irena Kozakiewicz z Koła Przyjaciół Radia Maryja w parafii pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie.

– Są dla nas bardzo wartościowe, dużo nam dają, mamy większy pogląd na sprawy ogólne. To jest dla nas bardzo cenne – podkreśla Marianna z parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku.

Coroczne Spotkanie Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja to nie tylko modlitwa, poczucie wspólnoty, wymiana doświadczeń, ale także ciekawe wykłady. Przykładem jest referat dr. Grzegorza Osińskiego na temat bezpieczeństwa w sieci internetowej.

– W dzisiejszym wykładzie skupiałem się na problematyce dotyczącej ochrony naszych danych personalnych w interakcji z portalami społecznościowymi dużych firm, jak Google, Facebook, Amazon. Jest to duży problem, ponieważ mało osób zdaje sobie z tego sprawę, że pozostawiamy cały czas olbrzymie ilości naszych informacji w internecie i nie za bardzo wiemy, kto je potem i kiedy, w jaki sposób wykorzystywał – tłumaczy dr Grzegorz Osiński.

Spotkanie Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja zakończy się jutro.