Obrony prac magisterskich 2022

Obrony prac magisterskich 2022

24 czerwca 2022 zapisze się w historii Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, jako kolejny niezwykle ważny dzień. Zgodnie z przyjętym zwyczajem – w ostatni piątek czerwca – odbywają się obrony prac magisterskich, a mury Uczelni opuszczają kolejni bardzo dobrze przygotowani do przyszłych zadań na rynku pracy Absolwenci. Niektórzy z nich kończą swoją pięcioletnią przygodę z naszą Akademią, gdyż studiowali tutaj najpierw w ramach studiów pierwszego stopnia, a potem kontynuowali swoje kształcenie na studiach magisterskich. Dla innych ta przygoda była może nieco krótsza – bo przyszli do nas z innych uczelni podejmując studia drugiego stopnia. Zarówno jedni, jak i drudzy już na stałe będą tworzyć naszą akademicką rodzinę.

Do egzaminu magisterskiego przystąpili zarówno studenci kierunku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, jak i politologii. W swoich pracach podejmowali różne, niekiedy bardzo trudne dylematy. Nie da się ukryć, że czas ich studiowania przypadł na okres pandemii koronawirusa i część osób osadziła swoje prace właśnie w tym kontekście: Rola mediów społecznościowych w polskiej polityce w dobie pandemii COVID-19; Problem praktyk religijnych w dobie pandemii COVID-19 na łamach „Naszego Dziennika”; Budowanie świadomości marki w czasie pandemii Covid 19 w latach 2021-2022.

Ponownie kilka tematów dotyczyło również problematyki dynamicznie rozwijających się nowych mediów oraz mediów społecznościowych: Wykorzystanie nowych mediów w kreowaniu wizerunku marki na przykładzie marek: InPost, Krakus i Netflix; Portale społecznościowe jako źródło informacji w XXI wieku na przykładzie przekazów publikowanych na Facebooku, Instagramie i Twitterze w latach 2020-2021.

Prace magisterskie swoim zakresem obejmowały również funkcjonowanie mediów tradycyjnych: Wpływ wykreowanego wizerunku w mediach audiowizualnych na kobiety a ich samoocena we współczesnym świecie na podstawie badań ankietowych; Stefan Kardynał Wyszyński a środki społecznego przekazu na podstawie literatury przedmiotu; Perspektywy rozwoju dziennikarstwa radiowego w Polsce.

Absolwenci kierunku politologia podjęli się w swoich pracach często niełatwej analizy sytuacji politycznej na świecie: Walka polityczna na Białorusi za czasów prezydentury Aleksandra Łukaszenki w świetle literatury przedmiotu; Armia jako element doktryny obronnej Izraela w świetle polskiej prasy specjalistycznej; Polsko-niemiecka współpraca gospodarcza w latach 2000-2020.

Wśród prac pojawiły się również i takie, które dotyczyły problemów natury moralnej, jak np. praca zatytułowana: Godna śmierć a uporczywa terapia i eutanazja w świetle prawa polskiego i międzynarodowego.

W piątek od godzin porannych bardzo intensywnie pracowały dwie komisje egzaminacyjne, a Absolwenci wykazywali się nie tylko doskonałym przygotowaniem z zakresu, którym zajmowali się przygotowując swoje prace magisterskie, ale również i ogólną wiedzą ze studiów dziennikarskich oraz politologicznych. W tym roku recenzentami prac byli: ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, dr hab. Hanna Karp, prof. AKSiM, prof. dr hab. Ryszard Michalski, prof. dr hab. Mieczysław Ryba, oraz prof. dr hab. Ewa Polak.

Wszystkim Absolwentom bardzo serdecznie gratulujemy i jesteśmy przekonani o tym, że nie raz usłyszymy jeszcze o Waszych sukcesach.