Akademia Kultury Społecznej i Medialnej podpisała list intencyjny o współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej podpisała list intencyjny o współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej

We wtorek 15 marca 2022 roku Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu podpisała list intencyjny o współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Związane jest to z innowacyjnością i rozwojem Uczelni.

Janusz Janiszewski, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, zwrócił uwagę, że aktualna sytuacja światowa pokazała, iż istnieje potrzeba kształcenia ludzi na stanowiska obsługi operatorskiej statków bezzałogowych oraz do kwestii cyberbezpieczeństwa.

– Wojna na Ukrainie pokazała, że bezzałogowe statki powietrzne, autonomiczne pojazdy są przyszłością funkcjonowania transportu lotniczego. (…) Dzięki tej współpracy studenci zyskają możliwości kształcenia się w tych kierunkach, a także odkrywania swojego geniuszu, który będzie wspierany przez Uczelnię poprzez wsparcie finansowe, jak i zapewnienie i udostępnienie wszystkich materiałów, jakie będą potrzebne – zauważył Janusz Janiszewski, p.o. prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Współpraca między naszą Uczelnią a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej to wielka szansa dla studentów między innymi z kierunku informatyka inżynierska. Agata Król, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, wskazała, że studenci będą mieli szansę na zaprezentowanie swoich projektów oraz bycie częścią czegoś wielkiego.

– Studenci mają inne spojrzenie na nowe rozwiązania, na nowe technologie. Mają wizje, które chcą realizować. Mają ogromny temperament i szczerze liczymy na ten młodzieńczy temperament, który będą chcieli wkomponować w te projekty, które są przez nas realizowane – powiedziała Agata Król, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

O. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ocenił, że współpraca między naszą Uczelnią a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej to wkład w rozwój uczelni.

– Nasza współpraca to dowód na to, że nasza Uczelnia się rozwija. To nie tylko nasza troska o rozwój informatyki inżynierskiej, także informatyki medialnej, ale i politologii. Uczelnia od bardzo dawna zajmuje się bezpieczeństwem państwa i cyberbezpieczeństwem. Trudno wyobrazić sobie współczesne dziennikarstwo bez nowoczesnych technologii. Jak sobie wyobrazić filmowanie bez dronów? Dla dziennikarzy jest to ważne. Nasza współpraca to dowód na to, że idziemy z duchem czasu – akcentował o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Dr Ilona Nowosad, prodziekan ds. studenckich w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, podkreśliła, że oferta dla studentów będzie coraz bardziej atrakcyjna dzięki współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

– Jako priorytet postawieni zostaną studenci informatyki, ale skorzystają również studenci z kierunków takich jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz informatyka medialna. Hobbyści z tych kierunków będą mogli korzystać z profitów, jakie zapewnia Uczelnia – staże i praktyki. To dwa z planów, jakie będą wynikały ze współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Realizacja z pewnością uwzględni więcej korzyści, które przyciągną zainteresowanych studentów – powiedziała dr Ilona Nowosad, prodziekan ds. studenckich w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Celem współpracy jest zaangażowanie młodych umysłów w tworzenie nowego i technologicznego świata. Zaangażowanie w projekty, realizowanie ich i działanie w sposób zupełnie nowy, a wszystko pod okiem ekspertów i znawców, którzy przygotują do zawodu studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jagoda Strzyżewska
Zespół Prasowy AKSiM

fot. M. Kacpura