XVI Pielgrzymka Akademicka do Św. Józefa

Społeczność Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz 16. pielgrzymuje dziś do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym roku modlitewnemu spotkaniu przyświeca hasło „Życie zawsze jest dobrem”.

Pielgrzymkę o godz. 17.00 rozpocznie nabożeństwo. Po nim zaplanowano świadectwa studentów i wykładowców, w tym tych, którzy w tym roku zawarli sakrament małżeństwa.

Centralnym punktem będzie Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Radosława Orchowicza, biskupa pomocniczego archidiecezji gnieźnieńskiej.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan i profesor AKSiM, wskazała, że społeczność akademicka będzie wypraszać łaski dla rodzin i całej naszej Ojczyzny. Dodała, że pielgrzymka jest także dla studentów okazją do modlitwy o rozeznanie powołania m.in. do małżeństwa.

– Studenci proszą o dobrą żonę, o dobrego męża, polecają swoje rodziny. Ci, którzy są już absolwentami i mają rodziny założone, proszą o to, żeby św. Józef dalej się tymi rodzinami opiekował. Modlimy się też wszyscy o to, żeby życie było chronione w naszej Ojczyźnie od poczęcia. (Modlimy się – radiomaryja.pl) w intencji wszystkich słabych, samotnych, potrzebujących pomocy, dlatego że wiemy (szczególnie to teraz jest ważne, w kontekście otwarcia kierunku lekarskiego), iż każde życie jest święte od poczęcia do naturalnej śmierci – mówiła dr Dorota Żuchowska.

W pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa można wziąć też duchowy udział za pośrednictwem naszych mediów. Transmisję z Kalisza przeprowadzą Radio Maryja oraz TV Trwam.

RIRM