XV Pielgrzymka Akademicka do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa

XV Pielgrzymka Akademicka do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa

W czwartek 6 października odbyła się XV Akademicka Pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jest to o tyle szczególny dzień, gdyż jest to pierwszy integrujący wyjazd, w którym mogli wziąć udział nowi studenci pierwszego roku Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Sama podróż nie należała do najkrótszych, spod budynku Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wyruszyły dwa autokary pełne studentów, absolwentów i wykładowców tejże Uczelni. Była to doskonała okazja do tego, aby nowi studenci mogli powoli wdrażać się w życie Uczelni i czynnie w nim uczestniczyć. Na pielgrzymkę zdecydowali się pojechać także studenci, którzy już studiują na Uczelni kilka lat i w Kaliszu nie byli już pierwszy raz.

Pierwszym punktem pielgrzymki o godzinie 17:00 było Nabożeństwo w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Swoje świadectwa mieli okazję wygłosić wykładowcy i absolwenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Były to osoby, które oprócz produktywnego spędzania wszystkich lat na kształceniu w Toruniu, odnaleźli także osoby, z którymi pragną spędzić życie i zwieńczyły tę relację sakramentem małżeństwa. Dodatkowo świadectwo wygłosili również aktualni studenci, którzy dopiero wciąż się uczą poznawać siebie.

Następnie o godzinie 18:00 był czas na wspólną modlitwę podczas Mszy świętej, której przewodniczył JE ks. bp Paweł Stobrawa, biskup senior diecezji opolskiej. Podczas Mszy także obecni byli o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam. Oprawą muzyczną Mszy zajęła się diakonia złożona ze studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Po zakończeniu Mszy świętej na każdego czekał ciepły poczęstunek, po którym wszyscy udali się do autokarów, które zmierzały w powrotną drogę do Torunia. Transmisja z wydarzenia jest dostępna na profilu youtube Radia Maryja.

Jagoda Strzyżewska
Zespół Prasowy AKSiM

<< Więcej >>