14.Dziękczynienie w Rodzinie

XIV Dziękczynienie w Rodzinie odbyło się w miłej atmosferze. Tego dnia zebrało się wielu pielgrzymów, na których czekały atrakcje oraz stoiska gastronomiczne. Dzień uświetniły przedstawienia, m.in. wystąpili: zespół „Wawele”,  Państwowy Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Hutsulia” z Ukrainy oraz artyści scen polskich w koncercie zatytułowanym “Z operetką w Twoim domu – Łukasz Lech i jego goście”.

Pojawiła się również służba mundurowa, która nie tylko pilnowała porządku , a także dzieliła się swoim doświadczeniem z uczestnikami uroczystości. Można było spróbować swoich sił na wspinaczce zorganizowanej przez strażaków. Ratownicy medyczni przypomnieli nam jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.

W ,, Miasteczku zdrowia” zostały przeprowadzone bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami medycznymi. Ponadto w strefie organizowanej przez NFZ można było np. wyrobić kartę EKUZ lub potwierdzić profil zaufany.

Wspólnemu świętowaniu towarzyszyła modlitwa. O godzinie 12:00 odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Śmigla w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Po południu miało miejsce nabożeństwo pierwszosobotnie wraz z procesją różańcową.

Nie zabrakło również studentów wraz z wykładowcami z Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, którzy reprezentowali uczelnię.

W tegorocznej uroczystości brały udział ważne osoby. Ksiądz bp Wiesław Śmigiel –  ordynariusz diecezji toruńskiej – , o. Tadeusz Rydzyk – założyciel i dyrektor Radia Maryja- oraz Minister Edukacji i Nauki – Przemysław Czarnek.

fot. Krzysztof Kurzdym