Warsztaty zimowe 2023

Warsztaty zimowe 2023

Za nami kolejna edycja zimowych warsztatów dla młodzieży. Ich uczestnicy w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej zdobywali umiejętności dziennikarskie, aktorskie czy taneczne. Wydarzeniu towarzyszyło hasło: „Życie to coś więcej”.

Warsztaty w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej po raz kolejny przyciągnęły młodych z całej Polski. W murach toruńskiej uczelni zdobywają oni to, co najcenniejsze: wiedzę, nowe umiejętności, motywację, ale stają też przed szansą, by znaleźć w życiu coś więcej – wiarę i wartości. To połączenie nauki z modlitwą czyni warsztaty wyjątkowymi.

– Tegoroczne warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem. To jest dla nas wielka radość, że przyjechało tylu młodych ludzi z różnych stron – mówi o. Dawid Wilczyński CSsR, kierownik warsztatów medialnych w AKSiM.

Uczestnicy cenią te spotkania. Widzą, że nie mają się czego wstydzić, przyjeżdżając do Torunia i wybierając ofertę toruńskiej Akademii.

– Warsztaty były bardzo dobrze zorganizowane. Podobało mi się. Polecam. Jeszcze przyjadę – podkreśla Marcel, uczestnik warsztatów.

– Warsztaty oceniam bardzo dobrze. Poznałem tu ciekawych ludzi o podobnych wartościach. Będę chciał przyjechać w sierpniu – zaznacza Szymon, uczestnik warsztatów.

W rolę opiekunów angażują się studenci Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Przekonują, że sami – w tych dniach – też się uczą, dowiadując się nowych rzeczy. W centrum jest spotkanie.

– Ludzie potrafią odłożyć smartfony, porozmawiać ze sobą, poznać się. Razem coś tworzyć i integrować się. Każde spotkanie jest budujące – zauważa Julia Dąbrowska, studentka AKSiM.

Jest jedno spotkanie szczególne, spotkanie z Panem, który sam w nas bardzo dużo zainwestował – wyjaśniał młodym w trakcie Mszy św. założyciel i Dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Dzisiaj słyszymy: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty. Jesteśmy do tego zaproszeni. Jesteśmy świątyniami Boga i nie możemy tych świątyń bezcześcić. Szkoda czasu. Życie to coś więcej – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Choć warsztaty dobiegły końca, uczestnicy już myślą, by wrócić do Torunia.

TV Trwam News