Wykładowca z Turcji, Ahmet Buğra Kalender z wizytą w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Wykładowca z Turcji, Ahmet Buğra Kalender z wizytą w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Pomimo pandemicznych obostrzeń staramy się dalej realizować program akademickiej wymiany. Pierwszym gościem w murach AKSiM w 2022 r. był wykładowca Ahmet Buğra Kalender z Izmir Kavram Vocational School.

Pan mgr Ahmet Buğra Kalender pracuje na Katedrze Technik Wizualnych, Słuchowych i Produkcji Mediów. Przybył z Izmiru do Polski w ramach współpracy międzyuczelnianej realizowanej w kontekście realizowanego programu Erasmus+.

Przeprowadził szereg wykładów poświęconych takim kwestiom jak: podstawy edukacji w zakresie komunikacji, media alternatywne w Turcji, czy dziennikarstwo w dobie kryzysu pandemicznego. Społeczność studencka z zainteresowaniem przysłuchiwała się wykładom i w ich trakcie żywo reagowała, zadając wiele pytań.

Miały miejsce również spotkania z władzami Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz kadrą administracyjną. Za opiekę nad gościem odpowiadali dr Dorota Hoffmann (kierownik Centrum Języków Obcych) oraz dr Krystian Chołaszczyński (kierownik biura współpracy międzyuczelnianej i międzynarodowej oraz koordynator programu Erasmus+).

Dziękujemy Panu Bartłomiejowi Olchowikowi za oprowadzenie po studiu TV TRWAM. Pan mgr Ahmet Buğra Kalender wyraził zachwyt nad możliwościami praktyk, jakie studenci polscy i z programu Erasmus+, mogą odbyć w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Wszystko było możliwe dzięki wspaniałemu programowi Erasmus+!!!

dr Krystian Chołaszczyński

Lec A. Bugra