Wizyta partnerska z İstanbul Sisli Vocational High School w Turcji

İstanbul Sisli Vocational High School to uczelnia położona w tureckiej metropolii. Nasza współpraca trwa od wielu lat. Studenci licznie przybywają do Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, w ramach wymiany zagranicznej z programu Erasmus+.
W maju 2024 r. odwiedziła nas Pani Elif Miral Oktay. Jest wykładowcą na Wydziale Programów Radia i Telewizji w Stambule. Pełni także funkcję koordynatora programu Erasmus+ na swoim wydziale.
W swoich wykładach przedstawiła następujące treści: znaczenie cyfrowej edycji wideo; zalety integracji ze sztuczną inteligencją; nauczanie podstawowych zasad edycji i praktyka technik z Adobe Premiere Pro; cięcie, montaż, rodzaje przejść; narzędzia do edycji oparte na sztucznej inteligencji; korekcja kolorów i skala kolorów. Dla studentów z kierunków dziennikarskich i informatycznych była to bardzo cenna wiedza.
Podczas spotkań z przedstawicielami kadry dydaktycznej omówiono dalszą współpracę na wielu poziomach, oczywiście w ramach programu Erasmus+.
Zapraszamy do obejrzenia specjalnego wywiadu!

dr Krystian Chołaszczyński