Polsko-Namibijska debata o historii, polityce i turystyce

Polsko-Namibijska debata o historii, polityce i turystyce

W ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Relacji Międzynarodowej i Dyplomacji (inicjatywy RODM Toruń) prezentujemy dla Państwa specjalną debatę z udziałem ekspertów z Namibii. Wydarzenie to było możliwe dzięki wspaniałej współpracy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz Biura Współpracy Międzynarodowej oraz Międzyuczelnianej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – Akademii Nauk Stosowanych, realizującego niezwykły program Erasmus+.

Nasi goście reprezentują Namibijski Uniwersytet Nauki i Techniki, który umiejscowiony jest w stolicy tego państwa, czyli w Windhuk. Trzech ekspertów przyjęło zaproszenie i odpowiedziało na szereg pytań poświęconych historii, polityce, relacjom międzynarodowym oraz zaprezentowało ten południowoafrykański kraj od strony turystycznej.

Prof. Jordaania K. Andima jest wykładowcą na wydziale dziennikarstwa i technologii mediów Namibijskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki. Wcześniej była pełniącym obowiązki dyrektorem na kierunku marketing i dziennikarstwo oraz asystentem ds. informacji w Ambasadzie USA. Jest absolwentką University of the District of Columbia w Waszyngtonie.

Prof. Nashilongo E. Gervasius jest absolwentką takich szkół wyższych jak: Namibia University of Science and Technology, Dublin City University, University of Mauritius, London School of Economics czy University of Cape Town. Prowadzi badania i doradztwo w zakresie polityki publicznej oraz jest wykładowcą na wydziale Handlu, Nauk Humanistycznych i Edukacji Namibijskiego Uniwersytetu Nauki i Techniki.

Prof. Philip Santos jest Starszym Wykładowcą na Namibijskim Uniwersytecie Nauki i Techniki. Ukończył Rhodes University w RPA, National University of Science and Technology w Zimbabwe oraz National University of Science and Technology w Namibii. Obecnie wykłada teorię mediów, analizę tekstu mediów, rozwój mediów, dziennikarstwo i media, a także media i globalizację na studiach licencjackich i magisterskich.

Specjalnie dla Państwa nagraliśmy niezwykłą debatę. Zachęcamy do obejrzenia.

Moderatorem był dr Krystian Chołaszczyński, zastępca koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu oraz kierownik Biura Współpracy Międzyuczelnianej i Międzynarodowej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (program Erasmus+)

Poniżej fotorelacja!