W sobotę 5 kwietnia 2025 r. w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się egzaminy dyplomowe podsumowujące IV edycję trzysemestralnych studiów podyplomowych Etyka dla nauczycieli.
Do egzaminów dyplomowych przystąpili Słuchacze, którzy w trakcie trwania studiów przygotowali bardzo ciekawe prace dyplomowe. Warto przy tym podkreślić, że oprócz przygotowania merytorycznego i dydaktycznego odbyli także praktyki zawodowe w dwóch typach szkół: podstawowej i ponadpodstawowej, by w przyszłości efektywniej i skuteczniej przygotować się do nauczania kolejnego przedmiotu, czyli etyki.
Tematyka tegorocznych prac obejmowała m.in. następujące kwestie: „Etyczny wymiar nowego cyfrowego dzieciństwa”, „Współczesna antypedagogika i związane z nią zagrożenia w kontekście założeń pedagogiki klasycznej”, „Aktualność koncepcji wychowania Edyty Stein w obliczu kryzysu współczesnej kultury”, „Etyczne przesłanie Jana Pawła II do młodych – wskazówki dla nauczycieli”, „Afirmacja godności nienarodzonego dziecka utraconego w kontekście wartości prenatalnego rodzicielstwa małżonków”, „Etyka w życiu społecznym – współczesny obraz polityki w kontekście klasycznej myśli filozoficznej”, „Etyczne aspekty komunikacji alternatywnej i wspomagającej z osobami ze spektrum autyzmu”.
Słuchacze z powodzeniem odpowiadali na pytania sformułowane przez członków komisji egzaminacyjnych, którym przewodniczyli: prorektor dr Maria Laska, prof. AKSiM oraz dr Anna Rakowska.
Egzaminy dyplomowe zakończyły się sukcesem i potwierdziły wysoki stopień kwalifikacji oraz zdobytej wiedzy w trakcie studiów, który z pewnością zaowocuje w przyszłości.
Absolwentom gratulujemy i życzymy wszystkiego co najlepsze w kolejnych etapach rozwoju zawodowego i osobistego. Słowa uznania należą się także promotorom, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do odpowiedniego przygotowania prac dyplomowych.
Tekst i foto: Katarzyna Mikos