6. Rodzinny Festyn Parafialny

6. Rodzinny Festyn Parafialny

Dziś na toruńskim osiedlu Jar odbył się 6. Rodzinny Festyn Parafialny zorganizowany przez parafię św. Andrzeja Apostoła w Toruniu. Podczas imprezy działało wiele różnych stoisk, m. in. z domowymi wypiekami, watą cukrową i malowaniem twarzy dla dzieci. Swój własny kącik miała także reprezentacja naszej Akademii Kultury Społecznej i Medialnej, która poprzez ankiety przybliżała zainteresowanym ofertę edukacyjną Uczelni oraz przygotowała konkurs z koszulkami AKSiM.

Festyn rozpoczął się o godzinie 14.00. Przybyli, czyli w szczególności rodziny z dziećmi, rozpoczęli poszukiwanie atrakcji dla swoich pociech. Największą popularnością cieszyły się tzw. “dmuchańce”, czyli duże, kolorowe zjeżdżalnie. Inni w tym czasie udali się w kierunku grilla i smakołyków, dostępna była również kawa i herbata.

To już kolejny raz organizatorzy festynu postanowili dać możliwość uczestnikom zakupu “cegiełek”, czyli losów, które ludzie mogli wykorzystać na wybrane atrakcje. Jak się okazało, ponownie był to strzał w dziesiątkę.

Wszystko działo się w miłej atmosferze przy znanych utworach wykonanych przez lokalny zespół.

Agata Kopaczewska