Do Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przyjechała grupa młodych ludzi, którzy przez dwa dni, tj. 25 i 26 maja uczestniczyli w stacjonarnych warsztatach medialnych w naszej uczelni.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić studio telewizyjne Tilma, gdzie dr Piotr Grabowski przybliżył im temat pracy w telewizji. W czasie tego spotkania poznali działanie kamery, różnice w nagrywaniu telefonem, a kamerą oraz dowiedzieli się jak prawidłowo przygotować się przed wystąpieniem w telewizji w aspekcie wyglądu.
W pozostałej części pierwszego dnia warsztatowicze zwiedzili obiekty położone blisko Kampusu Akademickiego. Członek Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej Toruń, Dawid Korpacz oprowadził młodych ludzi i przybliżył im historię Parku Pamięci Narodowej, Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników oraz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
Uczestnicy wzięli również udział w warsztatach radiowych, które poprowadził redaktor Paweł Bielicki. W czasie spotkania warsztatowicze dowiedzieli się jak dźwięk oddziałuje na aparat słuchowy, w jaki sposób można odbierać dźwięk oraz mogli lepiej poznać historię nagrywania sygnałów dźwiękowych.
Drugiego dnia uczniowie wysłuchali wykładu dr Klaudii Rosińskiej, wykładowcy AKSiM na temat dezinformacji. Następnie wzięli udział w spotkaniu z redaktor Katarzyną Cegielską, podczas którego wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto być dziennikarzem?”. Ostatni wykład przewidziany w programie dotyczył reklamy, a wygłosił go mgr Marcin Lubnau.
Na koniec warsztatów uczestnicy zwiedzili Radio Maryja oraz wspólnie z o. Dawidem Wilczyńskim odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Martyna Olejnik
Zespół Prasowy AKSiM