Nasza uczelnia należy do grona, które po pozytywnej ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej otrzymało zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego. Z bardzo dużą satysfakcją prowadzimy ten kierunek i otrzymaliśmy informację, że są przyznane miejsca (60 miejsc), żeby również na przyszły rok rekrutować studentów na kierunek lekarski – powiedziała dr Dorota Żuchowska, prof. Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Komunikacji Multimedialnej, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.
Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu ponownie gościła wielu interesujących prelegentów. „Suwerenność monetarna Polski w setną rocznicę wprowadzenia złotego do obiegu” – to temat sobotniej konferencji, która odbyła się w toruńskiej uczelni. [czytaj więcej]
– Prof. dr hab. Feliks Grądalski z Narodowego Banku Polskiego podkreślał, że wejście do strefy wspólnej waluty to jest kwestia pewnego kontraktu, na którym muszą korzystać obie strony, a nie tylko nieproporcjonalnie jedna ze stron. Wyliczał bilans, jaki do tej pory wynika z bycia Polski w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o korzyści i koszty tego członkostwa w sferze finansowej (…). Profesor Eryk Łon podkreślał, dlaczego warto mieć walutę narodową, dlaczego warto prowadzić autonomiczną politykę pieniężną i pozostawiać gestie polityki gospodarczej w rękach narodowych, a nie przekazywać do organów ponadnarodowych – mówiła dr Dorota Żuchowska.
W trakcie audycji dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Komunikacji Multimedialnej odniosła się do prestiżowego wyróżnienia Polskiej Akademii Akredytacyjnej przyznanego AKSIM.
– To jest certyfikat pt. „Zawsze dla studenta” przyznany za szczególne zaangażowanie uczelni – w ramach prowadzonego kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna – w rozwój studentów, umożliwienie im rozwoju naukowego, chociażby w czasie różnych międzynarodowych konferencji, gdzie studenci też mogą się angażować. Umożliwienie im rozwoju swoich pasji, dostępu do nowoczesnych technologii i szerokiego spektrum praktyk zawodowych. Musieliśmy uzyskać pozytywną ocenę całości jakości kształcenia na tym kierunku dokonaną przez niezależną komisję (…). Nasza uczelnia na wszystkich prowadzonych kierunkach studiów posiada pozytywną ocenę kształcenia, także na kierunku lekarskim. Uczelnia należy do tego grona, które po pozytywnej ocenie Polskiej Komisji Akredytacyjnej otrzymało zgodę na prowadzenie kierunku lekarskiego. Z bardzo dużą satysfakcją ten kierunek prowadzimy i otrzymaliśmy informację, że są przyznane miejsca (60 miejsc), żeby również na przyszły rok rekrutować studentów na kierunek lekarski – podkreśliła prof. AKSiM.
Rekrutacja do AKSiM na studia stacjonarne rusza od 1 lipca.
Cała rozmowa z dr Dorotą Żuchowską dostępna jest [tutaj].